Wegańskie graffiti

W jednym z łódzkich parków powstało graffiti promujące weganizm. Wegańskie graffiti to wspólny projekt artystyczny kampanii Zostań Wege i Stopklatka.

Mural Zostań WegeV for animals

Łódzkie graffiti zachęca do wyboru weganizmu z myślą o zwierzętach i ich prawach. Mamy ogromny wybór roślinnych składników i potraw. Naprawdę nie musimy spożywać mięsa i produktów odzwierzęcych. Produkcja ta wiąże się z cierpieniem i śmiercią zwierząt, co więcej wybierając weganizm możemy także zadbać o własne zdrowie.

Prawidłowo zbilansowana dieta wegańska jest zdrowa, odżywcza i może nieść korzyści w postaci prewencji wielu chorób (choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy typu 2, nadciśnienia, nadwagi oraz otyłości, wybranych typów nowotworów). Dieta wegańska jest bezpieczna na każdym etapie życia człowieka, także dla kobiet w ciąży i podczas laktacji, dzieci (również niemowląt), osób starszych i sportowców – Amerykańska Akademia Dietetyki i Żywienia.

V for animals

Wegańskie graffiti V for animals (Vegan for animals, Viva for animals) to wspólny projekt dwóch kampanii Fundacji Viva.

  • ZOSTAŃ WEGE – kampania, której głównym celem jest promocja weganizmu oraz przeciwdziałanie okrucieństwu wobec zwierząt. Ponadto w ramach działań statutowych kształtuje postawy współczucia i odpowiedzialności wobec zwierząt i naszej planety.
  • STOPKLATKA – kampania, która przede wszystkim uświadamia społeczeństwo w zakresie skutków przemysłowego chowu zwierząt, warunków hodowli, przewozu oraz oddziaływania na środowisko i zdrowie ludzi. Ponadto prowadzi śledztwa w ubojniach i na fermach oraz zgłasza sprawy do prokuratury.

Graffiti powstawało przez dwa dni. W tym czasie malowaliśmy, rozmawialiśmy z przechodniami i opowiadaliśmy o naszych działaniach. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem osób oglądających jego powstawanie. Bardzo nas ucieszył piękny entuzjazm spacerowiczów, którzy wybrali już jasną stronę mocy. Graffiti powstało w bardzo często odwiedzanym łódzkim parku. Obok znajduje się trasa dla biegaczy i rowerzystów oraz aleja spacerowa. Mamy nadzieję, że zostanie tam na długo! Liczymy, że dzięki temu wiele osób odwiedzi naszą stronę. Co więcej zapisze się do naszego darmowego, roślinnego programu Zostań Wege na 30 dni.

Odwiedź nas na naszych profilach i na bieżąco śledź działania naszych kampanii.
Zostań Wege – FacebookInstagram
Stopklatka – FacebookInstagram

Artykuł Wegańskie graffiti pochodzi z serwisu Zostań wege!.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.