Z Apetytem na Polskie od dwóch lat!

Wznosimy szklanki soku w górę i świętujemy drugie urodziny serwisu Apetyt na Polskie! Jest co świętować, bo wiele się działo przez ten czas! Było jak zawsze merytorycznie, ciekawie, momentami zaskakująco – a wszystko po to, żeby szerzyć wiedzę o naszych polskich warzywach, owocach oraz ich przetworach, takich jak soki czy musy i zachęcać do ich jedzenia! Z ekscytacją „dwulatka” wyjaśniamy, po co to robimy i dlaczego jest to tak ważne.

Nie tylko serwis internetowy

Działamy na wielu płaszczyznach, a naszą misją jest edukacja na temat zbilansowanej diety, a przede wszystkim tego, jak ważną w niej rolę odgrywają warzywa, owoce oraz soki. Ich spożywanie jest niezwykle ważne dla zachowania sprawności fizycznej i intelektualnej. Jednak miewamy z tym problem –  Polacy średnio jedzą około 280 gramów warzyw i owoców dziennie[1] zamiast rekomendowanych minimum 400 gramów.

I tu pojawiamy się my! Wierzymy w to, że każdy z nas jest w stanie zmienić swoje nawyki żywieniowe, dlatego na naszej stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych zamieszczamy wiele merytorycznych artykułów i wskazówek, które mogą  pomóc w zdrowej zmianie w codziennym menu oraz wyjaśnić, jak poszczególne produkty wpływają pozytywnie na nasze funkcjonowanie. Są to materiały nie tylko wypełnione rzetelną wiedzą merytoryczną, ale także pełne ciekawostek, rozwiązań, przepisów, z których każdy czytający może wybrać te najbardziej odpowiednie dla niego.. Mamy też wiele okazji do komunikacji – takich jak Światowy Dzień Soku czy Międzynarodowy Dzień Owoców i Warzyw, który przypada w tym roku na 15 października (śledźcie nas na bieżąco, przygotowaliśmy jak zwykle sporo atrakcji 😉).

Stawiamy na rzetelną wiedzę

W naszej komunikacji najważniejsze jest, aby wszystkie przekazywane informacje były rzetelne i potwierdzone przez ekspertów. Właśnie dlatego współpracujemy ze specjalistami z zakresu żywienia, produkcji żywności i przetwórstwa. Przez ostatnie dwa lata opowiedzieli nam oni między innymi o diecie idealnej, wyjaśnili, jak znaleźć sok dla siebie oraz dlaczego soki są zawsze bezpieczne. Nasi eksperci wspierali nas w działaniach na stronie internetowej, w telewizji, radiu, prasie, a także na wydarzeniach naukowych, których jesteśmy stałymi uczestnikami. Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby osób, dlatego współpracowaliśmy również z influencerami, którzy również zachęcali swoich odbiorców do zwiększenia ilości warzyw, owoców oraz soków w codziennej diecie. Ich wpisy wzbudzały bardzo duże zainteresowanie wśród obserwujących!

Przedstawiamy fakty i obalamy mity

Skupiamy się nie tylko na prezentowaniu istotnych faktów na temat odżywiania, ale także na obalaniu mitów – takich jak ten dotyczący zawartości cukru dodanego w sokach owocowych czy konserwantów i sztucznych dodatków w sokach ogółem. W naszej zakładce Dietetyczne ABC zamieściliśmy wiele bardzo interesujących artykułów – między innymi na temat strączków, faktów i mitów dotyczących diet odchudzających czy opakowań kartonowych. Pokazywaliśmy również jak warzywa, owoce i ich przetwory wpływają na nasze zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne.  Nasze treści pomagały w zmianie nawyków żywieniowych nie tylko dorosłych, ale także dzieci!

Tym podsumowaniem otwieramy nowy okres naszej działalności, jeszcze dużo będzie się działo. Sprawdzajcie na WWW.apetytnapolskie.com – tam będziemy publikować nowe informacje, wywiady z ekspertami, ciekawe przepisy i istotne informacje o diecie. Możemy zapewnić, że jeszcze dużo będzie się działo! Nadal będziemy edukować o warzywach, owocach i sokach, a także współpracować z naszymi ekspertami po to, żeby strona www.apetytnapolskie.com nadal była źródłem wiarygodnych i sprawdzonych informacji!

Dziękujemy Wam za tak pozytywny odbiór naszych działań, który obserwujemy w naszych kanałach! Zachęcamy do dalszego śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych – czekamy też na Wasze uwagi bądź pytania, na które odpowiemy w naszych publikacjach.

[1] Dane IERiGŻ oraz GUS za 2019 rok Badanie Gospodarstw Domowych łącznie z wybranymi przetworami bez soków

Artykuł Z Apetytem na Polskie od dwóch lat! pochodzi z serwisu Polskie zdrowe bio sezonowe warzywa owoce soki przetwory | ApetytNaPolskie.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.