Mazurek Kawowy Tiramisu

Pyszny, delikatny i intensywnie kawowy Mazurek Tiramisu. W domu kawoszy takich jak my, gdzie picie kawy jest codziennym rytuałem👆  i możemy wybierać między różnymi rodzajami, bo mamy trzy ekspresy – ciśnieniowy, automatyczny i kapsułkowy, nie mogło zabraknąć kawowego deseru.

Kawa 

Dla mnie rodzaj kawy jest bardzo ważny, zawsze kupuję kawę ziarnistą i sama mielę ją przed przygotowaniem. Jednak do zrobienia tego mazurka możecie użyć oczywiście kupionej już zmielonej kawy.

Biszkopt Kawowy

Do mazurka przygotowałam klasyczny biszkopt z dodatkiem świeżo mielonej kawy, dzięki temu ciasto jest intensywnie kawowe. U mnie upieczone zostało na blasze, w postaci cienkiego placka, dlatego mogłam wycinać z niego różne kształty.

Kształt mazurka wycięłam przykładając do biszkoptu miskę, ale można użyć również do tego celu papierowego szablonu w kształcie jajka, motyla, lub innego wielkanocnego motywu.
Można również biszkopt przeciąć na pół, powstaną wówczas dwa prostokąty, a mazurek będzie miał bardziej klasyczny wygląd.

Krem

Krem do Mazurka Tiramisu zrobiłam bardzo tradycyjnie, czyli śmietana kremówka i mascarpone. Przed przygotowaniem kremu śmietankę trzeba bardzo dokładnie schłodzić, ja dodatkowo wstawiam do zamrażarki misę miksera. Bardzo zimna kremówka lepiej się ubija.

Ozdoby zrobiłam używając ozdobnej tylki do wyciskania kremu. Tylki i rękawy cukiernicze warto mieć w domu, bo w łatwy sposób możemy osiągnąć naprawdę piękny efekt.
Ciasto przechowuję w lodówce.

Polecam ten pyszny, kawowy deser i życzę Wam smacznego 😀

 

Mazurek Tiramisu

 

 

Mazurek Tiramisu
Składniki:

ponadto:

  • 300 ml. śmietany kremówki 36%
  • 250 g mascarpone
  • 1 szklanka cukru pudru
  • 1 śmietanfix do usztywnienia bitej śmietany (10 g)
  • ok. 1 szklanki mocnej kawy
  • 3-4 łyżki dżemu pomarańczowego (lub innego ulubionego)

 

 

 

 

 

 

The post Mazurek Kawowy Tiramisu first appeared on Kuchnia Doroty.

Post Mazurek Kawowy Tiramisu pojawił się poraz pierwszy w Kuchnia Doroty.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.