Wielkanocny Mazurek Daktylowy 🌿🌿🌿
Przepis na bardzo pyszny Mazurek Daktylowy.
Klasyczne wielkanocne ciasto.
Ta wersja mazurka jest bardzo słodka, więc można go zjeść niewielką ilość, jest za to bardzo smaczny.
Masa Daktylowa
Jeśli macie daktyle suche, należy przed przygotowaniem masy namoczyć je w soku pomarańczowym i kiedy zmiękną zmiksować.
Jeśli macie miękkie daktyle wystarczy od razu zmiksować je z sokiem, bez wcześniejszego namaczania.
Ciasto
Do przygotowania mazurka użyłam klasycznego ciasta kruchego, ale równie dobrze sprawdzi się tutaj ciasto półkruche.
Ciasto półkruche różni się od kruchego tym, że do półkruchego dodajemy proszek do pieczenia. dzięki niemu ciasto będzie nieco bardziej puszyste.
Oba rodzaje ciasta nadają się na mazurki.
Gdybym miała zrobić ciasto półkruche to na podane w przepisie ilości składników, dałabym 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia.
Ciasto można przygotować dzień lub dwa przed podaniem, przechowujemy je w chłodnym miejscu. To doskonałe ciasto bo można przygotować je przed świętami, a w czasie leżakowania składniki się łączą i mazurek jest naprawdę pyszny.
Polecam i życzę Wam smacznego
Przepisy na Mazurki Wielkanocne
🌿🌿🌿🌿
Mazurek Daktylowy
Ciasto Kruche
- 80 g zimnego masła
- 150 g mąki pszennej
- 50 g mąki ziemniaczanej
- 80 g cukru
- 1 żółtko
- 2 łyżki śmietany 18%
ponadto
- ok. 1 szklanki masy kajmakowej
- 200 g daktyli bez pestek
- ok. 100 ml. soku pomarańczowego
WIELKANOC – przepisy z filmem
🌿🌿🌿🌿
The post Wielkanocny Mazurek Daktylowy 🌿🌿🌿 first appeared on Kuchnia Doroty.
Post Wielkanocny Mazurek Daktylowy 🌿🌿🌿 pojawił się poraz pierwszy w Kuchnia Doroty.
Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.